• تاریخ انتشار : 1400/08/26 - 11:52
  • تعداد بازدید خبر : 270
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
رییس سازمان بازرسی کل کشور در دیدار ویدئوکنفرانسی با رییس آمبودزمان ترکیه:

اسلام منبع غنی حقوق بشر است/استکبار جهانی با مقوله حقوق بشر برخورد سیاسی می کند

رییس سازمان بازرسی کل کشور از طریق ویدئوکنفرانس با شریف مالکوچ رییس آمبودزمان ترکیه و رییس آمبودزمان کشورهای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بازرسی کل کشور، دکتر ذبیح الله خدائیان رییس سازمان بازرسی کل کشور در این دیدار با تاکید بر ارتقاء روابط آمبودزمان دو کشور گفت: ارتباط خوبی بین سازمان بازرسی کل کشور و آمبودزمان ترکیه برقرار است که امیدواریم این ارتباط و همکاری روز به روز ارتقا یابد.
نایب رییس آمبودزمان کشورهای اسلامی با استقبال از پیشنهاد ترکیه مبنی بر اینکه حقوق بشر اسلامی محور گفت وگوهای انجمن آمبودزمان کشورهای اسلامی قرار گیرد، گفت: همکاری ایران و ترکیه در این حوزه می تواند بسیار تاثیرگذار باشد و باید این موضوع برای کشورهای اسلامی جا بیفتد که اسلام منبع غنی حقوق بشر است و کشورهای اسلامی باید به داشته های خود متکی باشند.
وی گفت: متاسفانه امروز استکبار جهانی برخورد سیاسی با مقوله حقوق بشر دارد و در برخی موارد از این حربه علیه کشورهای مستقل استفاده می کند.
دکتر خدائیان تصریح کرد: حقوق بشر اسلامی بسیار غنی تر از حقوق بشر غربی و معیارهای مترقی تری از حقوق بشر غربی دارد و ما کشورهای اسلامی باید با همکاری همدیگر حقوق بشر اسلامی را پیگیری و در مجامع بین المللی مطرح کنیم.
رییس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به فعالیت های آمبودزمانی این سازمان در راستای رسیدگی به شکایات مردمی گفت: در ایران سازمان بازرسی کل کشور حتی بدون شکایت مردمی، در تمام موضوعات کشور حق نظارت و بازرسی را دارد و چنانچه هر کدام از شهروندان از دستگاهی شکایتی داشته باشند می توانند از طریق مختلف من جمله به صورت الکترونیکی یا حضوری شکایت خود را در سازمان مطرح و پیگیری نمایند.
وی در پایان با اشاره به یادداشت تفاهم دوجانبه بین سازمان بازرسی کل کشور و آمبودزمان ترکیه بر اجرای این یادداشت تفاهم تاکید کرد.
در این دیدار شریف مالکوچ رییس آمبودزمان ترکیه و رییس انجمن آمبودزمان کشورهای اسلامی ضمن تبریک انتخاب دکتر خدائیان به عنوان رییس سازمان بازرسی کل کشور ابراز امیدواری کرد که در دوره پیش رو، همکاری متقابل گذشته بین آمبودزمان ایران و ترکیه ادامه پیدا کند.
وی با تاکید بر همکاری آمبودزمان ایران و ترکیه در انجمن آمبودزمان کشورهای اسلامی گفت: اقدامات اثربخش و فعالیت های خوبی را در انجمن کشورهای اسلامی با همکاری کشورهای عضو تا امروز داشته ایم و امیدوارم این فعالیت ها در آینده ارتقاء یابد.
رییس آمبودزمان ترکیه با اشاره به جلسه هیات مدیره انجمن آمبودزمان کشورهای اسلامی که قرار است چهارشنبه به صورت برخط برگزار شود گفت: یکی از محورهای جلسه هیات مدیره انجمن آمبودزمان کشورهای اسلامی، فعالیت های آموزشی بین کشورهای عضو است. همچنین در این جلسه در خصوص برگزاری برخط اجلاس آتی مجمع عمومی این انجمن که قرار بود در مراکش برگزار شود، تصمیم گیری خواهد شد.

کلمات کلیدی
یاسر فاتحی فشتمی
تهیه کننده:

یاسر فاتحی فشتمی

تصاویر

 -  -  -